בניית אתר

רוצים אתר שיניב לכם רווחים? איך עושים את זה?

במאמר הזה אפרט כיצד לבנות אתר לעסק בצורה נכונה ומה צריך להכין מראש.

מוכנים? התחלנו..

בכדי לראות תוצאות טובות לטווח ארוך זה רק ע"י בניית אתר בצורה מסודרת ומקצועית. ובכדי לחסוך זמן יקר רצוי להכין דברים מסוימים מראש.

1. אז אלו דברים צריך להכין מראש?
2. איך עובדים עם בונה אתרים/חברת בניית אתרים?

בשלב ראשון אענה על השאלה המתבקשת תמיד בכל פגישה : למה צריך לבנות אתר אם אפשר לבנות אתר בחינם?

אז קודם כל פעמים רבות ה״חינם״ הוא ה״יקר״, באתר האינטרנט של העסק זה עוד יכול להיות בלתי הפיך, כמובן שאם מציעים שירות של קידום ונותנים אתר זה בסדר אבל סתם ככה אתר כנראה שיש חתול בשק ועדיף לבדוק זאת שוב ושוב או להתייעץ עם בונה אתרים שיבין מה מסתתר בחוזה.

כיום יש בתחום בניית האתרים מספר פלטפורמות טובות יותר או טובות פחות, למשל מערכת עם קוד פתוח אתר בוורדפרס, רוב השירותים והתוספים ניתנים בצורה חינמית, עם מערכת ניהול ידידותית מאוד למשתמש ואפילו בעברית!

אפשר במערכת ניהול לבחור עיצוב אישי ותוספים שיעזרו לקידום האתר.

למה חשוב שתהיה מערכת ניהול ידידותית למשתמש? כי זה למעשה המכלול של מנהל האתר והקלות בה יוכל להעלות תכנים, תמונות, סרטונים ותפעול בריא של האתר. במערכות ניהול ישנות ישנה בעיה אחת מאוד משמעותית והיא הסרבול והחוסר נוחות בניהול האתר. זה אחד השינויים שוורדפרס עשתה כשנתנה מערכת ניהול מאוד ידידותית למשתמש.

בנוסף חשוב שמערכת ניהול ידידותית תדע להתעדכן, להוריד תוספים המקלים על הניהול השוטף, סוגי תבניות שונות ורבות, פתרונות לתשלום, וטפסים. את המערכת אפשר ללמוד יחסית מאוד מהר גם למי שאין הבנה טכנית מעמיקה ולכן זהו פלוס נוסף לעומת מערכות ניהול אחרות.

בניית אתר- לצורך קידום אתרים בגוגל (seo)

לא כולם צריכים לבנות אתר, בכדי להיות מקודמים בגוגל חלק מבעלי העסקים מרגישים כי רוצים אתר לצורך תדמית. בעלי עסקים אלו הם ידעו להפנות לאתר יפה ואיכותי ולאו דווקא מקודם בגוגל. החלק השני של בעלי העסקים מבינים כי הם לא יוכלו להיות ללא אתר ולא סתם אתר אלא אתר שיהיה אפשר לקדם אותו בגוגל. בניית האתר לצורך קידום נועדה בכדי למשוך קהל ולגרום לו לבצע סוגי פעולות שונים באתר: רכישה, השארת פרטים, הרשמה, הורדת תכנים והצטרפות למועדון והיד עוד נטויה ליעדים נוספים.

בכדי שכמות התנועה לאתר תגדל צריך לקדם את האתר לפי הדרישות של גוגל, מהם הדרישות? גוגל כל הזמן מנסה להלחם בקידום השחור (קידום אתרים שהוא לא מתיר לקדם כמו פורנו, אופציות נשק וכו׳.. ) ולכן כל מספר חודשים משנה את אלגוריתם החיפוש שלו,  אין מי שיודע את האלגוריתם של החיפוש של גוגל האלגוריתם מחליט על קריטריונים של קידום וכך קורה שיש אתר שנמצא בעמוד לא רלוונטי ופתאום מתקד לעמוד ראשון. ולכן אין אדם הידע את אלגוריתם החיפוש ואין אפשרות להתחייב למיקום כזה או אחר.

מה שכן נמצא זה רשימת כללי SEO (קידום אורגני) , שיוכלו לסייע לכם בוודאות לצורך קידום האתר באופן אורגני בכדי לקבל תוצאות טובות בחיפוש בגוגל.

ולכן מאוד חשוב שמי שבונה את האתר הוא לא רק בונה אתרים אלא גם יודע לקדם אותם וידע להטמיע את התוספים הנחוצים עוד בשלב הבנייה של האתר, ושהפלטפורמה שבונים את האתר עליה תהיה ניתנת לקידום בקוד פתוח כמו וורדפרס ולא בקוד סגור כמו WIX, ושהאתר יעמוד בכל הדרישות של גוגל בכדי לספק לגולש חווית גלישה מהירה ובטוחה.

מהי רמת האבטחה שאתר צריך?

גוגל בשנה האחרונה ממליצה לבעלי העסקים הבונים אתר לעבור למערכת אבטחה מתקדמת עם תעודות SLL תעודה זו מספקת הגנה לאתר בצורה בסיסית פלוס פלוס.

בנוסף יש תוספים נוספים היכולים להגן על אתר האינטרנט של העסק ויש המחמירים הלוקחים חברות אבטחת אתרים.

מומלץ לוודא שמהירות הגלישה עומדת בסטנדרטים של גוגל, ומותאמת לנייד, ושהאתר רספונסיבי.

אנו עוד בתחילת תהליך בניית האתר מטמיעים קוד אנליטיקס באתר בכדי לקבל סטטיסטיקות ולבצע מעקב עבור המרות או אחר התנועה והחשיפה שהאתר מקבל.

תהליך של בניית אתר מתחיל בכך שמתחילים לעבוד איתכם על אפיון, הבנת הצרכים של העסק, מיהם קהל היעד, מי המתחרים שלכם ושאלות נוספות בכדי להבין איזה אתר צריך ולמי הוא פונה.

לאחר האפיון נתחיל לבנות את מפת האתר, מספר הדפים, המיקום של כל דף ודף, מעבר בין עמודים והקישורים. לרוב בתהליך זה גם אנו ממליצים על שילוב של דומיין ואחסון אותם צריך להביא ואנו עוזרים בייעוץ למציאת דומיין ואחסון טוב יותר.

תהליך בניית אתר

תהליך בניית אתר חייב להיות בצורה מקצועית ע"י מי שמבין ומתמחה גם בקידום אורגני מהסיבות שאמרנו למעלה, אחד היתרונות הנוספים בבחירת מערכת וורדפרס היא עיצוב מקורי וממשק שמביא תוצאות טובות מאוד בקידום אורגני, צריך לבדוק אם בונה האתרים או החברה שבונה את האתר מציעים עיצוב נוסף כמו לוגו ועריכה גרפית.  זה חשוב כיוון שעיצוב האתר בצורה טובה זה המיתוג והתדמית של העסק ושהשפה השיווקית תתאים לשפה העיצובית של העסק. צריך לוודא שיש לכם תמונות לאתר, ואם לא, לוודא איך אפשר לרכוש במחירים נוחים תמונות וכמה צריך.

בנו לי אתר ועכשיו מה?

אז כמו שאמרנו לאחר בניית אתר יש צורך בתחזוקה מלא ולכן במערכת וורדפרס מאוד קל ללמוד ולהבין איך עושים את זה, שמשווקים אתר לצורך קידום זה לא שגר ושכח אלא יש תחזוקה שוטפת,

יש צורך במכלול פעולות שצריך לעשות כל הזמן, אז בהתחלה האתר חייב להיות רלוונטי כל הזמן ולכן לדאוג להתעדכן כל הזמן בתוספים החדשים ובעדכונים. חברות הבונות אתרים לרוב לא נותנות תמיכה ותחזוקה חודשית ויש צורך בכך לבעלי עסקים שונים במיוחד אם מדובר על חנות וירטואלית.

אם אתם מעוניינים לעשות זאת בעצמכם תדאגו להכניס את עניין ההדרכה כבר בחוזה הזמנה של האתר.

כמה טיפים ידידותיים:

  1. תישארו מעודכנים כל הזמן תנתחו את הנתונים ואל תחששו לנסות ולשנות . והכי חשוב להיות יצירתיים
  2. לבנות אתר ללא תכנון הקידום בגוגל וברשתות החברתיות לא יניב לכם מקסימום תשואה. תבנו מערך שכולל בניית אתר קידום אורגני בגוגל, קידום ממומן בגוגל, ושיווק ופרסום ברשתות החברתיות. תתפעלו אותו כמו שצריך בכדי לראות תוצאות.
  3. קידום אתרים: עשו מחקר שוק, מחקר מילות מפתח, תבחרו את הביטויים החשובים לעסק ושישתלבו בטקסטים באתר חשבו על דפי נחיתה רלוונטיים היכולים לעזור לכם בקטיפת לידים בפרסום ממומן.
  4. כבר החלטתם לבנות אתר או לשדרג אתר אל תעצרו באמצע תבנו אתר ברצף, הכינו את כל הדברים שאמרנו למעלה מראש בכדי לזרז את התהליך.
  5. חשבו קודם מה המטרה ולא אחרי בניית האתר, חשבו על האסטרטגיה שיווקית, מי קהל היעד, תחרות ישירה ועקיפה, ומה התוכן המתאים ביותר שיהיה באתר. אם אין לכם תוכן תזמינו.

חברת HIGH QUALITY SITES – חברת בניית אתרים, אם אתה מעוניין בפתיחת אתר אינטרנט תדמיתי, חנות אינטרנטית  או עמוד נחיתה מוזמן לפנות אלינו  077-231-8630 נשמח לעמוד לרשותך בכל שאלה בכל תחום בניית אתרים.

מאמרים אחרונים בנושא בניית אתרים
דילוג לתוכן