עיצוב אתר

עיצוב אתר – עד כמה העיצוב משפיע?

כל בעל עסק אשר מכבד את עצמו ואת הפירמה שהוא מייצג, דואג שהאתר של החברה ייראה כמו שהיה רוצה שתיראה החנות הפיזית שלו – מקום מסודר, עובדים חייכנים, מעברים מסודרים וכמובן, צבעים שגורמים לך לרצות להישאר במקום, אז מה קורה כאשר העיצוב מתחיל להיות יקר? מתפשרים? ממש לא.

אחוזי נטישה בשל עיצוב?

אחד הדברים שכולם יכולים "לחתום" עליו, זהו נושא הקסם של המקום, כלומר, כאשר אנחנו נכנסים לחנות ואנחנו רואים שהחנות נקייה, מעוצבת להפליא, שירות חייכני ואף מדפים מסודרים שעוזרים לנו להבין איפה כל מוצר – אנחנו נישאר קצת יותר ממה שחשבנו, לאו דווקא בזכות החיוך הקוסם של המוכרת כמו העיצוב אשר נותן לנו להרגיש רצויים. אותו דבר קורה לבעלי אתרים בכל הקשור לעיצוב האתר, כאשר האתר אינו מזמין, ואף גרוע מכך – נותן תחושה של "זהו כרטיס ביקור בלבד, אל תחפש פה יותר מדי" גולשים עוזבים את האתר מהר עד מאוד, כמה מהר? גלישה בעמוד אחד בלבד ותו לא.

לא מעט מחקרים הראו שאתרים אשר לא מעוצבים כשורה (או לפחות כממוצע) מאבדים גולשים ואף יתרה מכך – מאבדים מיקומים בגוגל רק בשל העזיבה המהירה של האתר ומכך גוגל בעצם מניח שהאתר לא רלוונטי למילות החיפוש שאיתו הגיעו לאתר – וברגע אחד, האתר יורד בתוצאות החיפוש ללא קשר לכמה הוא איכותי בתחום המבוקש, וזה יוצר עבודה קשה מאוד למקדם האתר

עיצוב אתרי וורדפרס

בעוד הפלטפורמות המובילות בשוק (וויקס / וורדפרס / ג'ומלה / מג'נטו וכד') מצליחות להביא מגוון רחב של עיצובים בחינם, קשה מאוד לעמוד בקצב של "מה מודרני ומה לא" ובכך יוצא שבעלי העסקים בוחרים בעיצוב תבניתי מאוד פשוט שגורם לגולש אמנם להישאר אבל לא לרכוש באותה מידה כמו שהיינו רוצים במחשבה תחילה.

אז מה אפשר לעצב בוורדפרס? לא מעט, ישנם לא מעט אתרים אשר מוכרים תבניות מוכנות מראש של עיצובים מדהימים ומגוונים בתמורה לכמה דולרים בלבד, למה? מכיוון שקונים מהם באלפים בחודש, אז איפה זה משאיר אותנו? עכשיו תור המקור, מה הכוונה?

עיצוב עצמאי הוא לא קשה כל כך בימינו, אפשר להוריד תבנית כזו או אחרת ויש לנו אתר מעוצב, אממה, האתר יכול להיראות כמו עוד לא מעט אתרים ואף באותו התחום, כאן נכנס נושא המקוריות, מעצב אתר מקורי יכול לקחת את נושא העיצוב ולשדרג לא מעט, איך?

  • להתאים תבנית מובנית לפלטת צבעים מקורית ואיכותית יותר (אולי אף להתאים לשפה הגרפית של העסק)
  • להוסיף אלמנטים שיעזרו להעלאת אחוזי ההמרה שבאתר (טופס יצירת קשר ברור יותר / כפתורי הנעה לפעולה בשפת העיצוב של העסק ועוד)
  • להתאים עמודים באתר ותמונות אשר יכולות לעזור להעלאה גם כאן, של אחוזי ההמרה באתר (משמע, לגרום לגולש ליצור קשר / לקנות את המוצר וכו')

עיצוב יכול לעשות הרבה עבורכם, הכל תלוי כמה רחוק תהיו מוכנים ללכת, עיצוב מובנה? תבניתי? עיצוב מקורי? לפעמים שינוי של צבע יכול לעשות הבדלים של עלייה באחוזי ההמרה, אז איפה אתם נמצאים במפת העיצובים של האינטרנט, במרכז עם כל השאר? או בצפון עם נוף ייחודי משלכם?

חברת HIGH QUALITY SITES – חברת בניית אתרים, אם אתה מעוניין בפתיחת אתר אינטרנט תדמיתי, חנות אינטרנטית  או עמוד נחיתה מוזמן לפנות אלינו  077-231-8630 נשמח לעמוד לרשותך בכל שאלה בכל תחום בניית אתרים.

מאמרים אחרונים בנושא בניית אתרים
דילוג לתוכן