מהירות אתר

מהירות אתר

אחד מהפרמטרים המשמעותיים כיום בנוגע לבניית אתרים וקידום אורגני הוא מהירות אתר.

בבלוג הרשמי של גוגל כתבו כי מהירות אתר הוא מדד שנכנס לאחרונה ועליו גוגל מדרגת את האתר ברשת, המהירות של האתר היא השתקפות של מהירות התגובה מהבקשה של השרת.

מהירות אתר היא אחד הגורמים שמשפיעים על הדרוג של האתר בתוצאות חיפוש, אז גם אם לגוגל זה לא דרוג וגורם השפעה הכי משמעותי לגולשים באתר שלכם, זה מאוד חשוב.

כיום האינטרנט הפך להיות נגיש לכולם, רוב הגולשים כיום גולשים ע"י הניידים, מהירות האינטרנט החופשי או הסלולרי מאוד מהיר ולכן הסבלנות של הגולשים להמתין לאתר שיעלה יורדת. גם אתם שונאים לחכות לאתר שיטען.

מקדם אתרים שבונה אסטרטגיית קידום לוקח בחשבון תמיד את מהירות האתר ואת הצורך להגביר את המהירות לצורך העלאת דרוג האתר גם אם זה עולה עוד קצת כסף זו השקעה שצריך וחשוב להשקיע

מספר טיפים מהצד של קידום אתרים – איך להגביר את מהירות העלאת האתר.

בניית אתר בוורדפרס

מספר כלים לבדיקת מהירות שיכולים לעזור גם למי שהוא לא מקדם אתרים:

Page Speed  – הכלי הזה יעשה לכם בדיקה עד כמה מהירות האתר האם היא טובה או לא, ומה אפשר לשפר. הכלי הזה נותן ציון 0-100 שמאה הוא הכי גבוהה, את האתר הוא מדרג מבחינת מהירות גם מבחינת ניידים וגם שולחני. בנוסף נותן עצות איך לסדר את האתר.

Google Speed Test – גוגל מבין כי פרמטר דרוג אתר מושפע ממהירות האתר ולכן מעמיד לרשותך אתר לבדיקת מהירות, צריך להקליד את שורת הכתובת.

גוגל מראה בנוסף לרמת מהירות האתר את אחוז הלקוחות שאתם מפסידים במכשירים ניידים כתוצאה ממהירות איטית וזו הערכה גסה ע"י כמות האנשים שנכנסו ויצאו בגלל המהירות , ונותן ציון Excellent, Good, Fair, Poor. צריך לשם לב כי לא תמיד האתר הוא בר אסמכתא מלאה כי הוא מודד על פי G3 ולא על פי תדר G4 (גוגל טוענים כי כיום הרוב גולשים בתדר G3).

הבעייתיות העיקרית היא שהבדיקה נעשית על הכתובת עצמה ולא על כל האתר.

pingdom – כלי חינמי ללא תוכנה מזינים את כתובת האתר והוא מראה כמה זמן לוקח לאתר להיטען, אפשר להירשם בחינם ונפתחות עוד מספר אפשרויות. לאלו הלוקחים את התוסף בתשלום יש אפשרות לקבל התראות אם זמני הטעינה של האתר עולים בכדי לעאפשר לבעל האתר לתקן את העמוד ולהחזיר את הפעילות למהירה.

בנוסף כל הפעילויות נשמרות בדו"ח מסודר ובמצגת עם גרפים בצורה קלה להבנה. לאתר אפשר להיכנס מכל מקום ויש גם תוסף לוורדפרס.

Speedom – אתר בנוי לדוברי השפה העברית , נוח לתפעול, ממשק נוע ויעיל, האתר מציע בדיקת מהירות וניטור ביצועים מהשרתים בארץ. בממשק מאוד נוח כמו pingdom ומסביר מה מאיט את האתר שלכם: Keep-Alive Enabled , כיווץ תמונות, זמן בייט ראשון, כיווץ תעבורה, משקל עמוד, כיווץ תמונות, מטמון. האתר הוקם לצורך חברות לקידום אתרים, מקדמי אתרים ובעלי אתרים. אפשר לראות כי מבחינה חזותית התוצאות נראות נפלא עם הסבר ועומק להבנה מעמיקה יותר לשיפור התוצאות.

איך ניתן לשפר את מהירות האתר:

הקטנת CSS css הוא קוד העיצוב של האתר לכל אתר ממוצע יש עשרות אלפים של שורות קוד אלו, הורדת שורה, גופנים, רווח , גרשיים, הקטנת מלל ועל זה הדרך. כל קוד כזה מקטין את פוטנציאל מהירות האתר. ממליץ להשתמש בתוספים של וורדפרס בכדי לכווץ.

הקטנת  JavaScript–  עוד שפת קוד המרחיבה את שורת התגיות של HTML  – ממליץ להשתמש בתוספים של וורדפרס בכדי לכווץ.

הקטנת בקשות קובץ – בכל פעם שהאתר מבקש קובץ מהשרת זה מאט את האתר כל לחיצה על תמונה זו בקשה למשל, ולכן אם יש את האפשרות ליצור במקום תמונות אייקונים או להשתמש ב css בכפתורים פינות מעוגלות וכו'..

מחיקת מטמון דפדפן – יש צורך לא רק בהקטנה וכיווץ אלא גם מחיקת מטמון הדפדפן של המשתמשים זה מוחק את כל הבקשות הישנות עם כל הבעיות שהיו עליהן, וכך חוסך בקשות בעיתיות מהשרת.

הפניות – אתר בעל מספר הפניות יועלה לאט מאתר ללא הפניות, הימנעו עד כמה שאפשר מהפניות מספר פעמים, עדיף מלכתחילה לבנות את האתר ללא הפניות.

כיווץ תמונות – ככול שהתמונה גדולה יותר ייקח לאתר שלכם יותר זמן להטען, אנו משתמשים בתוסף tinypng אשר מקטין את התמונות בצורה מצוינת. אם לא מצליחים להוריד את התוסף, אפשר להיכנס לאתר שלהם להעלות את התמונה לאתר ולקבל אותה מכווצת, ואז להעלות לאתר שלכם.

דחיסה – תוסיפו תוסף דחיסה GZIP לאתר שמקטין את הקבצים css, html וכו'. שקוד הקבצים דחוסים יותר, ככה זמן הטעינה מהיר יותר.

תשתמשו ב wp-roket – תוסף מדהים שמשפר פלאים את ביצועי האתר הן מבחינת ביצועי שרת ובתוצאה הסופית ע"י שיפור המהירות. התוסף אומנם בתשלום ועולה 40$ אך שווה כל שקל (דולר).

כתבו קוד נכון ותקין – יכול להיות לא קוד תקין? כן, זה לא דבר מובן מאליו, לא כולם כותבים קוד בצורה נקייה ללא תוספות, שורת קוד שכתובה בצורה לא תקינה מאיטה את האתר לא משנה כמה תוספים תתקינו.

תבנית – חלק ניכר מהבעיות פה נובעות מרכישת תבנית חינמית אשר לא יודעת לבצע את הקודים הנכונים, חברת קידום אתרים שבונה ללקוח אתר או חברת בניית אתרים לקוב רכשים תבנית פרימיום איכותית אשר הקודים שם מובנים בצורה טובה ביותר, ממליץ לרכוש תבניות מוכנות של פוג'ו (איתם אנו משתמשים).

לסיכום:

ישנם עוד המון פרוצדורות להגדלת מהירות האתר, אך הטיפים פה הם מועילים מאוד לקידום אתרים, יש לזכור כי פעילות שיפור האתר היא לא פעילות חד פעמית אלא למשך כל עוד מעלים תכנים וכל פעם צריך לחזור על הבדיקות מהירות ולוודא שהטעינה מהירה.

אם אתם מעוניינים שנייעל את האתר שלך ע"י קידום מהירות האתר וכך נקדם את האתר שלך בתוצאות, השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם.

חברת HIGH QUALITY SITES – חברת בניית אתרים, אם אתה מעוניין בפתיחת אתר אינטרנט תדמיתי, חנות אינטרנטית  או עמוד נחיתה מוזמן לפנות אלינו  077-231-8630 נשמח לעמוד לרשותך בכל שאלה בכל תחום בניית אתרים.

מאמרים אחרונים בנושא בניית אתרים
דילוג לתוכן